
Zakelijk · op aanvraag
De Elecnova ECO-E233LS is een all-in-one opslagkast van 233 kWh en 100 kW voor bedrijven en industrie. Batterij, omvormer, BMS/EMS en brandbeveiliging zitten in één kast. Actieve vloeistofkoeling houdt de cellen gelijk op temperatuur. Je schakelt tot 10 kasten parallel.
Dit product leveren we op aanvraag en reken je niet rechtstreeks in de winkel af. Het bedrag hierboven is een richtprijs. Vraag het aan, dan krijg je binnen één werkdag de prijs inclusief bezorging en de levertijd op papier. Je zit nergens aan vast.
Op aanvraag: prijs en levertijd binnen één werkdagOfferte aanvragenJe krijgt binnen één werkdag een offerte, inclusief transport.
DC-zijde:
Celtype: LFP (Lithium-ijzer-fosfaat) 280 Ah.
Systeemcapaciteit: 215 kWh (1P240S) volgens fabrikant.
Nominale DC-spanning: 768 Vdc.
Spanningsbereik: 672–864 Vdc.
AC-zijde:
Nominaal AC-vermogen: 100 kW.
Maximaal AC-vermogen: 110 kW (kortstondig).
Netspanning: 400 Vac, 3P + N + PE.
Harmonische vervorming (THDi): ≤ 3%.
Vermogensfactor: van –1 (leidend) tot +1 (volgend).
Algemeen / Overige specificaties:
Rendement (energieomzetting): ≥ 90%.
Diepte van ontlading (DoD): 95% bij 25 ± 2 °C.
Cycluslevensduur: ≥ 8.000 cycli (onder 25 °C condities).
Beschermingsgraad: IP55.
Koelingssysteem: geforceerde luchtkoeling.
Werktemperatuurbereik: –25 °C tot +55 °C.
Afmetingen (W × D × H): 1.250 × 1.300 × 2.400 mm (ongeveer).
Gewicht: ongeveer 2.500 kg.
Brandbeveiliging: Aerosol + actief waarschuwingssysteem.
Ondersteuning voor parallellisatie aan de AC-zijde voor opschaling van meerdere units.
Kenmerken & voordelen
Compact footprint: het systeem vergt slechts ongeveer 1,6 m² vloeroppervlak, wat installatie op beperkte ruimte mogelijk maakt.
Hoge betrouwbaarheid en veiligheid: dankzij IP55-behuizing, luchtkoeling, aerosol brandbeveiliging en goed gereguleerd BMS/EMS.
Hoog rendement & diepe ontlading: met ≥ 90% rendement en 95% DoD wordt een groot deel van de opgeslagen energie effectief benut.
Flexibele uitbreiding: dankzij AC-parallelle aansluiting kunnen meerdere units gecombineerd worden om grotere energie- of vermogenscapaciteit te realiseren.
Lage harmonische vervorming en hoge compatibiliteit net: THDi ≤ 3% en vermogensfactorregeling naar –1…+1 maakt het geschikt voor industriële netverbindingen.
Gebruik in diverse scenario’s: Denk aan piekafvlakking (peak shaving), load shifting, integratie van zonne- of windenergie, noodstroom/back-up enzovoorts.
Deze unit is met name geschikt voor:
Fabrieken, bedrijfsgebouwen of commerciële panden die piekvermogenskosten willen verlagen of netinteractie willen optimaliseren.
Installaties met hernieuwbare energie (zonne of wind) waar opslag gewenst is om productie te bufferen voor later gebruik of netbalancering.
Noodstroomvoorziening of back-up systemen waar snel schakelen en betrouwbaarheid belangrijk zijn.
Microgrid-toepassingen of virtuele energiecentrales (VPP) met modulaire schaalbaarheid.
LET OP!
Het systeem weegt ongeveer 2.500 kg en heeft een omvang van ongeveer 1,25 × 1,30 × 2,40 m; de locatie dient geschikt te zijn qua vloerbelasting, toegang en logistiek.
Hoewel de temperatuurrange tot +55 °C reikt, kunnen hoge omgevingstemperaturen of gebrek aan ventilatie de prestaties of levensduur beïnvloeden.
Voor optimale levensduur is plaatsing en onderhoud belangrijk — cycluslevensduur is gespecificeerd (≥ 8.000 cycli) onder ideale condities.
Net- en systeemintegratie vraagt aandacht: de DC-spanningsrange is breed (672–864 Vdc) dus omvormer/PCS en netverbinding moeten compatibel zijn.
Controleer of installatie‐ en onderhoudskosten, garanties, serviceovereenkomsten en monitoring inbegrepen zijn.
| Energie | ca. 233 kWh |
| Nominaal / max. vermogen | 100 kW / 110 kW |
| Netaansluiting | 3-fase 400 V AC (3P + N + PE) |
| DC-spanningsbereik | 728–936 V |
| Celtype | LiFePO₄, 280 Ah |
| Systeemrendement | ≥ 90% |
| Levensduur | ≥ 8.000 cycli |
| Koeling | Vloeistofkoeling |
| Beschermingsgraad | IP55 (kast), IP65 (batterijpacks) |
| Bedrijfstemperatuur | –25 °C tot +55 °C |
| Communicatie | Ethernet, RS485 |
| Geluidsniveau | ≤ 75 dB |
| Afmetingen (b × d × h) | ca. 1.050 × 1.350 × 2.400 mm |
| Gewicht | ca. 2.500 kg |
Peak shaving, eigen verbruik van zonnestroom verhogen, netcongestie opvangen, handelen op dynamische tarieven en noodstroom voor bedrijven, agrarische locaties en industrie. Neem contact op voor een offerte op maat, inclusief levertijd en installatie.